Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
AUTOR:
Figaro, K. A.
POZ/ODP:
K. A. Figaro.
ADRES WYD.:
Warszawa : Lipstick Books - Grupa Wydawnicza Foksal, 2020.
Życie Łucji i Dymitra nabiera tempa. Ona staje przed najważniejszym dniem w swoim życiu. Dymitr, podążający za rytmem, jaki wytacza mu miłość do córki, ewaluuje. Staje się lepszym człowiekiem.Ale nic nie trwa wiecznie... Jest jeszcze Igor, który chorobliwą zemstą chce odebrać im dosłownie wszystko. Czy mu się to uda? Czy to, co przyszykował będzie miało wpływ na losy Łucji, Dymitra oraz Alexa? Miłość ma wiele odcieni, przy czyim boku Łucja zazna spokoju i szczęścia?To już ostatnia część losów Rozchwianych. Gdy czytałam ostatnią kartkę łzy ciekły mimowolnie po policzku. Po raz kolejny autorka z impetem rozjechała moje serce. A to, co znalazłam w tej części rozbiło mnie emocjonalnie. Z kartki na kartkę narastała moja ekscytacja. Wachlarz wrażeń, jaki zaserwowała nam K. A. Figaro, to totalny rollercoaster.Ten tom kipi subtelnym pożądaniem, miłością, a także smutkiem i żalem. Autorka grała mi na nosie uczuciami bohaterów, bo przecież..."Życie jest jak ruletka, a gdy przy boku masz osobę, która cię kocha, przetrwasz wszystkie przeciwności".Genialna fabuła, wątek sensacyjny, miłość dwojga ludzi, których życie to nieustająca walka o swoje dobro, podbiła moje serducho. Ta seria pokazuje, że warto mieć marzenia, warto zmieniać swój bieg historii, warto być w zgodzie ze swoim własnym sumieniem. A miłość w związku gra pierwsze skrzypce... Wzruszająca, intrygująca, dająca nadzieję, obezwładniająca gorącym dojrzałym pożądaniem powieść stopi Twoje serce. I postawi Cię przed pytaniem - czym jest miłość?
PRZEZNACZ.:
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000141 od dnia:2021-02-19 Wypożyczona, do dnia: 2021-03-22
Lato! Czas gofrów, lodów, zabawy na dworze i spania do późna. Kasia się cieszy - w końcu kto nie lubi wakacji! Jest tylko jeden mały problem - ma na imię Mucha i jest ujadającym potworkiem, w którym przy dobrych chęciach można rozpoznać psa. A za psem podąża Baba Jadzia - postrach wszystkich dzieci z okolicy. Wszyscy jej unikają, a już mistrzami w tym są Kasia i Łukasz. Jak to jest zajrzeć w paszczę lwa? To znaczy - do mieszkania przykrej sąsiadki? Wkrótce oboje się o tym przekonają.
PRZEZNACZ.:
6+.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
OBSERWUJE CIĘ NIEUSTANNIE ZNA WSZYSTKIE TWOJE SEKRETY TERAZ CHCE CIĘ ZNISZCZYĆ
Jo, dziennikarka i freelancerka, tuż po rozwodzie wprowadza się do swojej przyjaciółki, Tabithy. Luksusowym mieszkaniem zarządza elektryczna aystentka Electra, która zajmuje się ogrzewaniem, steruje oświetleniem i ma dostęp do internetu. Z czasem zaczyna także dotrzymywać Jo towarzystwa.
Któregoś wieczoru Electra odzywa się nieproszona. Coś, co z początku wydaje się zwykłą usterką, szybko zmienia się w koszmar. Jo nie wie, czy traci rozum, czy stała się czyimś celem. Sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli, kiedy okazuje się, że Electra wie o rzeczach, o których nie powinna...
Tylko dwie osoby znają tajemnicę Jo. Kto za tym wszystkim stoi - jej przyjaciółka, były mąż czy może ona sama? Nie zostało jej zbyt wiele czasu. Jak daleko posunie się Elektra?
UWAGI:
Na okładce: Jest w twoim domu. Kontroluje twoje życie.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Barwna i z gawędziarskim talentem napisana autobiografia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów.
Choć nazywa siebie "pierwszym komediantem kraju" i kokieteryjnie stwierdza, że "oprócz tego Ferdka, to chyba niewiele w życiu zagrał", Andrzej Grabowski dobrze zna swoje różnorodne możliwości.
Występował w kabarecie, grał w wielu w filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami (sam też je pisze), jest także jurorem w "Tańcu z gwiazdami". Dodatkowo okazuje się doskonałym gawędziarzem, w jego historii jest miejsce na śmiech, smutek, wódkę, piękne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.
Opowieść o dzieciństwie w rodzinnej Alwerni uzmysławia, że po ponad sześćdziesięciu latach niesforny chłopak z małego miasteczka wciąż w Grabowskim siedzi i ma się całkiem dobrze. Niezwykła wrażliwość aktora, skrywana za żartami komedianta, doskonale wybrzmiewa między wierszami opowieści o jego życiu.
Gdyby pan Grabowski w Stanach Zjednoczonych był tak popularny i rozpoznawalny, jak jest w Polsce, latałby na plan własnym odrzutowcem albo helikopterem. Grałby tylko w najlepszych produkcjach. Tylko tu, w Polsce, może się zdarzyć to, że przez udział w serialu "Świat według Kiepskich" jest eliminowany z innych produkcji - powiedział Jerzy Bogajewicz, reżyser filmu "Boże Skrawki", gdy podczas festiwalu filmowego w Gdyni zapytano go, jak mógł zaangażować człowieka, grającego w kretyńskim serialu.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
W weekendową noc w Chorzowie młoda malarka zostaje uduszona w swojej pracowni. Następnego ranka komisarz Paweł Góralczyk budzi się w swoim mieszkaniu. Próbuje przypomnieć sobie, co robił minionego wieczoru. Jedyny ślad to nagranie z monitoringu, na którym widać, jak wychodzi z pubu w centrum Chorzowa w towarzystwie studentów ASP. Zmagający się z uzależnieniem od leków policjant gorączkowo poszukuje informacji o tym, co robił feralnej nocy. Sam już nie jest pewien, czy jest niewinny.
Na dodatek śledztwo w sprawie zmarłej artystki prowadzi wschodząca gwiazda śląskiej policji, komisarz Bartłomiej Wilczek, który ewidentnie chce zaszkodzić Góralczykowi. Każdy kolejny dzień przybliża dwóch nienawidzących się policjantów do nieuniknionej konfrontacji.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000458 od dnia:2021-02-22 Wypożyczona, do dnia: 2021-04-23
To przejmująca i pełna barwnych relacji z pierwszej ręki opowieść o rozpadzie reżimu spod znaku Stalina i Bieruta - o kulisach powstawania legendarnego Kanału Andrzeja Wajdy, o tragicznym Poznańskim Czerwcu widzianym oczami lekarzy i pielęgniarek ratujących rannych, o przebudzonych ze stalinowskiej nocy i bijących się w piersi pisarzach, miłości w czasie rewolucji na Węgrzech, i wypuszczonych na fali odwilży więźniach, którzy próbują na nowo urządzić sobie życie oraz ubekach, którym zawalił się świat i z bijących zmieniają się w bitych. To również nocna wędrówka szlakiem modnych warszawskich knajp i historia o euforii dziennikarzy, którzy zaczęli po prostu pisać prawdę. To był rok smutny jak losy ofiar stalinizmu i kolorowy niczym jazz i skarpetki bikiniarzy.
Rok 1956 pokazał, że restrykcyjny sowiecki system słabnie pod naporem społecznych protestów. Filmowcy przebudzili się wcześniej: mieliśmy do pokazania wojnę, nasz temat do opowiedzenia światu, a język obrazu utrudniał cenzurze, która ściga słowa, niedopuszczanie naszych filmów na ekrany. Niezapomniany rok 1956 znalazł swój obraz w tej ze wszech miar ważnej książce. [ANDRZEJ WAJDA, reżyser]
Rok ów, 1956, jak rzadko który, był rokiem wielkiego przełomu. Społeczeństwo polskie odetchnęło głębiej i swobodniej, tysiące więźniów politycznych wyszły na wolność, a Polacy zjednoczyli się wokół epizodycznie charyzmatycznego przywódcy... Dla takich jak ja, podobnie jak dla ludzi z "Po Prostu" czy STS-u, był to rok nadziei na ustrój, który wyrówna niesprawiedliwość społeczną i naprawi ludzkie krzywdy. Dlatego gdybym sam miał pisać o 1956 roku, chyba nie uniknąłbym nostalgicznej nuty. Ale Piotr Bojarski jest o ponad czterdzieści lat młodszy i na wybranych tematach testuje epokę i ludzi. Zadaje pytania, które mnie wydałyby się nietaktowne lub brutalne. Weryfikuje nasze marzenia, konfrontując je z rzeczywistością. [MARIAN TURSKI, historyk i dziennikarz]
UWAGI:
Bibliogr. s.441-446. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Rok 1945, miałam dziewięć lat. Czytam książkę Magdaleny Grzebałkowskiej zdumiona, jak mało wiem o tej chwili między straszną wojną a niepewną nadzieją. A co wiedzą urodzeni ćwierć czy pół wieku po mnie? O tęsknocie, bezradności i sprycie pierwszych osadników na Ziemiach Odzyskanych, o grotesce szabru, o zatopieniu okrętu "Wilhelm Gustlof" z tysiącami niemieckich cywilów, o otwockiej próbie przywrócenia dzieciństwa sierotom żydowskim, o zasiedlaniu gruzów Warszawy (wojsko wzywa, by ludzie znaczyli miejsca, gdzie mogą być miny, najlepiej - pękiem słomy na żerdzi). Autorka dotarła do świadków i uczestników wszystkich historii i zachowała język ich opowieści, bezlik zdumiewających szczegółów, łzy, namysł, ale także śmiech, jak w życiu. To był rok wyjątkowo intensywnego życia i czuje się to na każdej stronie tych świetnych reportaży. [Małgorzata Szejnert, reporterka]
1945 to rok pełen sprzeczności i chaosu. Jest w nim wszystko: potężne nadzieje związane z końcem wojny i gorycz pokoju. Radość, że przeżyliśmy i obrazy masowych ekshumacji. Heroiczna odbudowa oraz szaber i korupcja. Przemoc wobec Polaków i Polaków wobec "obcych". Złożoność tego czasu doskonale uchwyciła Magdalena Grzebałkowska, pokazując ten rok z perspektywy zwyczajnych ludzi. Reportaż z jądra ciemności? Pobojowiska? Nie tylko. To także opowieść o powrocie do życia. [Marcin Zaremba, historyk]
UWAGI:
Mapy na wyklejkach. Bibliogr. s. 399-403. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Déja vu, podejrzany zbieg okoliczności, znajoma twarz osoby, której się nigdy wcześniej nie spotkało i podskórne wrażenie, że z tego mogą być tylko kłopoty. Takie sytuacje przytrafiają się każdemu. Bohaterom tych opowiadań też, i to nie raz!
Podczas lektury Opowiadań z dreszczykiem nie będzie Wam do śmiechu, lepiej żeby rodzice byli za ścianą. Ale jak już się rozczytacie, to. kto wie? Może z tymi upiorami to jednak przesada?
Zbiór opowiadań niesamowitych dla niestrachliwych dzieci.